Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Match Show 29.5.2011 RAVILINNA
Lapsi ja koira
1. Lyyli (karkeakarvainen mäyräkoira) ja Siiri Pekkalin 2.Nuutti (sheltti) ja Tuuli Nuora
3. Johannes (mopsi) ja Eetu Kurittu
4. Topi (chihuahua) ja Jenni Paljakka

Pennut
Sin1. Viljo (kääpiöpinseri) ja Emma Vilen
2. Inka (shihtzu) ja Linda Zitron
3. Naomi (petit brabancon) ja Nina Kumpulainen
4. Aimo (kleinspitz) ja Piia Partanen

Pun1. Joke (mopsi) ja Arja Tiimo
2. Rudi (pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira) ja Leena Jokela
3. Yada (jack russell) ja Essi Nakari
4. Laki (sheltti) ja Janet Leukkunen

Pienet koirat
Sin1. Aku (sheltti) ja Leena Vanninen
2. Soma (whippet) ja Merja Lautala
3. Iita (pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira) ja Aira Auvinen
4. Minni (ranskanbulldog) ja Jenni Hietala

Pun1. Mocca (pitkäkarvainen mäyräkoira) ja Leena Jokela
2. Simo (kääpiösnautseri) ja Heini Lappalainen
3. Nestori (kääpiöpinseri) ja Merja Suikkanen
4. Santeri (tiibetinspanieli) ja Miia Leppänen

Isot koirat
Sin1. Jekku (x-rotu) ja Sara Nyman
2. Nita (snautseri) ja Satu Äikäs
3. Nala (siperianhusky) ja Pauliina Hagersteger
4. Tara (saksanpaimenkoira) ja Pirjo Finne

Pun1. Maire (bordercollie) ja Katri Büchtmann
2. Waikku (dalmatialainen) ja Eeva Minerva
3. Elli (newfoundland) ja Laura Päiväläinen
4. Bond (saksanpaimenkoira) ja Elina Lanakoski

Metsästyskoirat
Sin1. Iita (jämtlanninpystykorva) ja Heli Janhunen
2. Turo (karjalankarhukoira) ja Riikka Nurminen

Pun1. Doni (pieni münsterinseisoja) ja Eila Riitala
2. Twiggy (x-rotu) ja Piia Partanen
3. Fani (labradori) ja Virve Lindqvist

BIS
1. Viljo
2. Mocca
3. Maire (sai myös erikoispalkinnon)
4. Joke
5. Aku

IITIN 29.5.2010 RYHMÄNÄYTTELY 2&4/6
Best In Show, tuomari Soile Bister
BIS 1. basset artesien normand C.I.E.&Fi&Lv Ch MV-07-08-09 BaltV-09 PMV-09 LvV-10 Barsaja´s Jonna,
 om. Eija Kravik, Mäntsälä
BIS 2. leonberginkoira Fi Mva Namupalan Golden Compass, om. Raili Kuparinen, Harju
 
Ryhmä 2, Soile Bister
1. leonberginkoira Fi Mva Namupalan Golden Compass, om. Raili Kuparinen, Harju
2. espanjanmastiffi Fi Mva V-09 Penelope Tornado Erben, om. Sanni&Tommi Vahlsten&Mari Malén, Kuivanto
3. tanskandoggi, kelt&tiikerij. Alder Glade´s Loretta, om. Lea&Minna Kunttu, Savitaipale
4. kääpiöpinseri JV-09 Mizoy´s Aim Nano Nini, om. Kia Lindholm, Nummela
 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 2

englanninbulldoggi Simpy Clever Little Girl, om. Eija Tuononen, Outokumpu

kääpiösnautseri musta Backout´s Passworld om. Veera Nieminen, Jyväskylä kääpiösnautseri valkoinen Fi Mva Backout´s Butterfly, om. Päivikki Partinen, Muurame

snautseri pippuri&suola Fi Mva Mihan Värisuora, om. om. Nieminen&Kärkkäinen, Porvoo

bokseri Ee Jch AD Ma Baker´s Chaka Khan, om. Pirkko Dima, Suodenniemi

bullmastiffi Saagan Lullacry, om. Milka Lustman, Kouvola

estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Fi Mva Li´l Folks Zagan, om. M&K Tissari, Uusikylä

newfoundlandinkoira Fi Mva Aarnikarhun Ford Fairlane, om. P&P Arponen, Imatra

pyreneittenmastiffi Sakeros Dulse Berenguer, om. Anne Salonen, Elimäki

C.I.B. &Fi&Dk&Pohj&No Mva PMV-04 NoV-03 Rajakan Chi-Go, om. Anne Mäkelä, Valkeala

appenzellinpaimenkoira C.I.B.&Fi&Ee&Lt Mva LtV-05 Alpenhitrs Yoyo, om. Tuija Hietanen, Valkeala

broholminkoira Oonallen Eppunormaali, om. Heljä-Marja Saloranta, Kukkila

tanskalais-ruotsalainen pihakoira Fi Mva PMV-09 Villiniityn Adalmiina, om. Marja Virtala, Koria

tanskandoggi musta ja harlekiini Dogiwogin Ft. Ja`Quealah, om. Sanna Sassoja, Turku

dobermanni Brückendorfer Salsa, J&K Kärkkäinen, Kouvola

berninpaimenkoira Fonacot´s Joyful Jessica, om. Outi&Anni Nurmi, Kormu

landseer Neris Grafika, om. Marika Koski, Vastila

hovawart Soffanhoffin Indica, om. Janina Holmberg, Pornainen

Lemmenmäen Mega, om. H. Takkinen&K.Mandelin, Pieksämäki

 

Ryhmä 4/6, Paula Rekiranta
1. basset artesien normand C.I.E.&Fi&Lv Ch MV-07-08-09 BaltV-09 PMV-09 LvV-10 Barsaja´s Jonna, om. Eija Kravik, Mäntsälä
2. grand basset griffon vendéen LvJv-10 Minskuhoff`s Grand MinGrand, om. Hanna Leinonen&Maria Aaltovirta, Turku
3. pitkäkarvainen mäyräkoira Caelestis Into The Heart, om. Niina Puhakka, Kotka
4. rhodesiankoira Ikimba Dakota, om. Marianne Gelin, Karkkila

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 4/6

karkeakarvainen mäyräkoira Se Jva Playadel Bergs Listiga Linnea, om. Mervi Nordqvist, Ahvenanmaa

lyhytkarvainen mäyräkoira Spectrolite`s Next Edition, om. A&E Pekkarinen, Strömfors

pitkäkarvainen mäyräkoira Xena´s Aleksandria, om. Päivi Leppänen, Lappeenranta

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 6, tuomari Paula Rekiranta

suomenajokoira Leirinotkon Rita, om. Erja Leiri, Pohja-Lankila

beagle Hutikan Erni, om. J&J Multamäki, Ryttylä

dreeveri Oskulan Utu, om. Päivi Marttinen, Pyhältö

amerikankettukoira Halabalan Amazing, om. Mikko Pulkkinen, Lappeenranta

dalmatiankoira Firehouse´s My One Desire, om. T&M Lönnqvist, Talma

basset hound Figaro Klan Sycylijczykow, om. Tia Tuhkala, Lahti

petit basset griffon vendéen Fi&Ee Mva V-04 Yamashta Bon Vivant, om. Minna Nevala-Hannula, Espoo


 
 
BIS-veteraani, Paula Rekiranta
1. karkeakarvainen mäyräkoira C.I.B.&Fi&Ee&Lt&Ru Mva Welmu Mr Jeeves om. Marjatta Myllylä
2. tiibetinmastiffi C.I.B.&Fi&Dk&Pohj&No Mva NoV-03 Rajakan Chi-Go , om. Anne Mäkelä, Valkeala
3. appenzellinpaimenkoira C.I.B.&Fi&Ee&Lt Mva LtV-05 Alpenhirts Yoyo, om. Tuija Hietanen, Valkeala
4. petit basset griffon vendéen Fi&Ee Mva V-04 Yamashta Bon Vivant, om. Minna Nevala-Hannula, Espoo


BIS-kasvattajaryhmä, Paula Rekiranta
1. Kennel Menor, kääpiöpinseri, om. Ville Meronen, Uro
 

Rotunsa parhaat pennut

estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Gladystones Inspired Indy

dobermanni Mamres Clone, om. Jenna Purrenheimo, Valkeala

rottweiler Heizelwood Elektra, om. K&J-P Killinen, Kuusankoski



 

IITIN RYHMÄNÄYTTELYN TULOKSET 31.5.2009

Best in show,tuomarina Markku Santamäki

1.Labradorinnoutaja Waterline`s remember me om.Eva Vilamo&Minna Lehtonen,Emäsalo

2.Jämtlanninpystykorva Tuikesalon lyydia om.Santeri Eronen,Luhtapohja

3.Dreeveri Ancer`s metsätär minni om.Heli Rummukainen,Imatra

Ryhmä7/8,tuomarina Markku Santamäki

1.Ladradorinnoutaja Waterline`s remember me om.Eva Vilamo&Minna Lehtonen,Emäsalo

2.Lyhytkarvainen saksanseisoja Jahtivaltin Ah`sylvi om.Sanna Aalto,Pilpala

3.Kultainennoutaja Tottelina quistep om.Pia Kyllönen,Vantaa

4.Walesinspringerspanieli Liawen tuff enuff om.Katri&Pirjo Jurvanen,Vantaa

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 7

bretoni Camu De Kerveillant, om. Anu Auno, Jaala
englanninsetteri Blue Baltic´s I´m A Legend, om. Irina Linjala-Hyökki&Marita Peuhkuri, Kerava
korthalsingriffoni Westgrove Special Dealer, om. Taija Hepojärvi, Särkilampi
punainen irlanninsetteri, Clever Sett Tempore Donna, om. Sari Lahtinen, Kuusankoski

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 8

amerikancockerspanieli Huhtakoukun Jolly Jesper, om. Hillevi Sorjonen,  Talma
cockerspanieli Benchmark Mr Jack Nicklaus, om. Mari&Petri Häyry, Kotka
englanninspringerspanieli Bogaloo´s You Can´t Catch, om. Raili Flinkman&Heidi Nemlander& Maria Humell, Helsinki
espanjanvesikoira My Big Dream Happiness, om. Heli Janhonen, Lahti
irlanninvesispanieli Mallyree Mrs Starfish, om. Sari Seljänperä&Janne Ylätalo&Mika Niskanen, Kouvola
kiharakarvainen noutaja Juhellus Nutmeg, Tiina-Mari&Jussi Sutinen, Valkeala
kooikerhondje Callitris Hidalgo Erminia, om. Sanna Pyykkönen, Lappila
lagotto romagnolo Quasimodo Del Monte Della Dea, om. Sinikka&Senja Mäkinen& Fabrizio Caira, Huhtamo
novascotiannoutaja Hingstbackes Red Raider, om. Leena Jokela, Virenoja
sileäkarvainen noutaja Emkristina`s Do The Mu, Tiina&Marko Peippo, Lappeenranta

Ryhmä 5 tuomarina Raimo M.Viljamaa

1.Jämtlanninpystykorva Tuikesalon lyydia om.Santeri Eronen,Luhtapohja

2.Suomenpystykorva Karvapörrin kara om.Mikko Kaarlampi,Kouvola

3.Harmaa norjanhirvikoira Onni om.Ari Kupiainen,Raiku

4.Suomenlapinkoira Ruskahallan duggolas om.Pertti Pulkkinen&Katja Rantanen,Nuijamaa

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 5

lapinporokoira Tuulenkuun Isän Poika, om. Hanne Laine, Kausala
pohjanpystykorva Ibasan Pepi, om. Veijo Syrjänen, Maakeski
venäläis-eurooppalainen laika Aaliskairan Muska, Sami Taskula, Hytti

Ryhmä 6 tuomarina Raimo M.Viljamaa

1. dreeveri Ancer´s Metsätär Minni, om. Heli Rummukainen, Imatra
2. suomenajokoira Arpan Riitu, om. Jouni Leppänen, Kotka
3. beagle Konttikuusen Konrad, om. Merja Partio, Porvoo

BIS-kasvattaja Tuomarina Lena  Danker

1.Kennel Benchmark cockerspanieli om.Mariann&Anett Korpi,Kellokoski

2.Kennel Korppalon Englanninspringespanieli om.Veli Nurminen,Elimäki

Muut rotunsa parhaat kasvattajat

kennel Strongline´s labradorinnoutaja, om. Tiina Rantanen, Heinola
kennel Greenhill`s kultainennoutaja, om. Anne Virtanen, Humppila

Bis-veteraanit, tuomarina Lena Danker
1. suomenlapinkoira Barffas Duom´ma, om. Susanna Piibemann, Anjalankoski
2. sileäkarvainennoutaja Pepperment Elegant Lucia, om. Christina Kiuru&Kimmo Virta, Lahti

Muut rotunsa parhaat veteraanit
labradorinnoutaja Adventure´s Fingers crossed, om. Marja-Kaisa Voutilainen, Salo
kultainennoutaja Tottelina Quickstep, om. Pia Kyllönen, Vantaa
cockerspanieli Baysway Love Affair, om. Heli Härkälä, Lohja

Rotunsa parhaat pennut
espanjanvesikoira Hapiberg´s Agneta, om. Carola Lindroos-Souranmaa, Kråkö
lagotto romagnolo Foogel Gianmaria, om. Hanna Varis&Reetta Tourunen, Joutseno
cockerspanieli Muskettikoiran Zinelda, om. Leena Soivio, Vastila
sileäkarvainennoutaja Pikerstar´s Havanna Black, om. Pirkko Oinonen, Kimonkylä
lapinporokoira Miehtebiekka Qasqas, om. Heljä Nopanen, Hamina
suomenajokoira Kuturan Äijä, om. Lasse Pienmunne, Kotka
punainen irlanninsetteri Clever Sett Don Quixote, om. Salla Sankala, Anjalankoski
labradorinnoutaja Mariz Monster Mac, Hanna Hankonen, Nastola
kooikerhondje Royal Fayza v. Dyjadin, om. Saija Koskinen, Numminen
walesinspringerspanieli Boniton Ulrika, om. Leena Jokela, Virenoja
kultainennoutaja Majik Rocket Scientist, om. Ville Ylinen&Riitta Liisa Lehtonen, Kotka

Muita lähialueen koirien tuloksia
suomenpystykorva Karhukosken Bajun, om. Aleksander Onishko, Kausala, NUO EH 1
jämtlanninpystykorva Eetu, om. Reijo Niemi, Kymentaka, JUN H
dreeveri FI KVA Karioonhiiren Santeri, om. Reino Ketola, Hietana, KÄY EH 1
suomenajokoira Majavarannan Poju, om. Arto&Erkki Holttinen, Perheniemi, AVO H
bretoni Calabre de Kerveillant, om. Anu Auno, Jaala AVO EH 1
karkeakarvainen saksanseisoja Ferhill`s Luoikkas, om Matti&Maria Lehtinen, Verla AVO EH 2
karkeakarvainen saksanseisoja Honkahovin Oikku, om. Iiro Sokero, Kausala, AVO EH 1
weimarinseisoja lyhytkarvainen Keenly Our Hearts Imperium Star, om. Tiina Taimisto, Kausala AVO EH 1
pienimünsterinseisoja Angela, om. Jari Auvinen, Kausala AVO EH 1
gordoninsetteri Terrismäen Capri, om. Harri Heino&Leena Majala-Heino, Kausala, JUN EH 2
gordoninsetteri Q-Bic`s Hilla, om. Harri Heino&Leena Majala-Heino, Kausala, AVO EH 1
labradorinnoutaja Ethusan Bonanza, om. Emmi Halmekari&Timo Häyhänen, Kausala
NUO EH 3
labradorinnoutaja Ethusan Bukefalos, om. Tapio Häyhänen, Perheniemi NUO EH 4
labradorinnoutaja Strongline`s Thompson, om. Sari Kärkinen&Mikael Leppä, Kausala
NUO EH 1
kultainennoutaja Fairquest Riby Tuesday, om. Catharina Rantanen, Kausala VAL ERI 1, PN1, VSP

                                         

Sivuja ylläpitää: jonna.mononen1@ gmail.com
©2018 Länsi-kymen kennelyhdistys - suntuubi.com