Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

9.9.2017 Piirinmestaruus VeRi Säyhtee yt. Asko Kukkola

PM1. lk.mäyräkoira Badamtam`s All Stars om. Jonna Mononen 1/27p

PM2.lk.mäyräkoira Badamtam`s Pyörremyrsky om. Jonna Mononen 2/22p

PM3.parsoni Precious Pearl Gladiator om. Kirsi Mäntynen 2/19p

pk.mäyräkoira Badamtam`s Mindy Moon om. Pauliina Sjöholm ohj.Jonna Mononen 1/23p

parsoni Precious Pearl Femme Fatale om.Kirsi Mäntynen 1/22p

kk.mäyräkoira Vandhojen Caesar om. Mauri & Pia Kivistö 3/19p

pk.mäyräkoira Maxi-Tax Offspring om. Tomi Metsä 3/15p

lk.mäyräkoira Badamtam`s Habanero om. Markku Valtonen 0/9p

 

22.7.2017 MESTARUUS VeRi Säyhtee yt. Asko Kukkola

1.kk.mäyräkoira Taxette`s Private Collection om. Tuija Saarinen 1/28p

2.lk.mäyräkoira Badamtam`s All Stars om. Jonna Mononen 1/27p

3.lk.mäyräkoira Badamtam`s Pyörremyrsky om. Jonna Mononen 1/25p

4. parsoni Precious Pearl Gladiator om. Kirsi Mäntynen 2/21p

5.parsoni Presious Pearl Femme Fatale om. Kirsi Mäntynen 3/15p

6.lk.mäyräkoira Keski-Maan Griffo om. Mira Hinkkanen 0/11p

pk.mäyräkoira Käpälämäki Yön Ystävä om. Anna Rikkinen 2/20p

pk.mäyräkoira Käpälämäki Sera om. Ottilia & Tuija Leikonen 0/14p

 

1.7.2017 VeRi Iitti, Säyhtee yt. Timo Hänninen

1.kkmkn Taxette`s Private Collection & Tuija Saarinen 1/26p

2.lkmkn Badamtam`s Pyörremyrsky & Jonna Mononen 1/25p -> FI KVA-V

3.parsoni Precious Pearl Gladiator & Kirsi Mäntynen 1/24p

4.saku Mettämikon Valtti & Lauri Similä 1/23p

5.parsoni Kuusiniityn Big-Boss & Anne-Maija Saarinen 1/22p

6.parsoni Precious Femme Fatale & Kirsi Mäntynen 2/19p

7.lkmku Keski-Maan Griffo & Mira Hinkkanen 2/18p

8.kettis Akiina`s Huu Haa Heikki & Liisa Halonen 0/11p

11.6.17 MEJÄ Kääpälä

/datafiles/userfiles/File/MEJA_11.6.2017.pdf

6.6.2017 VeRi iltakoe yt. Karoliina Viitamäki

1. Lkmkn Badamtam` Pyörremyrsky & Jonna Mononen 1/29
2. Parsoni u Precious Pearl Gladiator & Kirsi Mäntynen 1/28
3.Parsoni n Precious Pearl Femme Fatale & Kirsi Mäntynen 2/21
4. Lkmku Luotometsän Vili & Mira Hinkkanen 3/19
5.Pkmkn Badamtam`s Mindy Moon & Jonna Mononen 3/16
6. Lkmku Kaapo & Jarmo Koskenkorva 3/15

Wappumejä 1.5.2017 Iitti

/datafiles/userfiles/File/MEJA_30.4.2017.pdf

Lkky:n järjestämä Suomen ensimmäinen VeRi piirinmestaruuskoe Iitti 10.9.16 Yt. Eero Suomus

PM1 lku Badamtam`s All Stars 1/26p om. Jonna Mononen

PM2.lku Luotometsän Vili 1/21 om. Mira Hinkkanen

PM3.lku Keski-Maan Nazgul 2/18p om.Ritva Pio

PM4.lku Hakiavan Hattivatti 3/17p om.Päivi Tahvanainen

Muut tulokset:

lkn Badamtam`s Pyörremyrsky 1/25p om. Jonna Mononen

lkn Hännähuipun Elohopea 0/10p om.Hanna Taka-Sihvola & Jarno Korpela

lkn Hännänhuipun Timantin On Ikuisia 2/17p om. Hanna Taka-Sihvola & Jarno Korpela

 

Mestaruusmejä 21.8.2016

/datafiles/userfiles/File/MEJA_21.8.2016.pdf

 

Arkimejä 27.7.2016

/datafiles/userfiles/File/MEJA_27.7.2016.pdf

 

VeRimestaruus 23.7.16 Säyhtee yt. Timo Hänninen

parssoni Precious Pearl Femme Fatale om. Kirsi Neuvonen 3/14p

lkmk Badamtam`s Pyörremyrsky om. Jonna Mononen 3/21p

parssoni Bravefello Yolanda om. Marika Turkia 2/18p

parssoni Tairngire Moutain Dew om. Sanna Saunaluoma 2/19p

parssoni Kuusiniityn Big-Boss om.Anne-Maija Saarinen 2/20p

lkmk Luotometsän Vili om. Mira Hinkkanen 2/20p

kkmk Taxette`s Private Collection om. Tuija Saarinen 1/22p

parssoni Precious Pearl Gladiator om. Kirsi Neuvonen 1/22p

 

Iltamejä 9.7.2016

/datafiles/userfiles/File/MEJA_9.7.2016.pdf

 

12.6.2016 MEJÄ Kääpälä

/datafiles/userfiles/File/MEJA_12.6.2016.pdf

Iitti VeRi 5.6. Yt. Asko Kukkola

Badamtam's Pyörremyrsky om. Jonna Mononen 0/13p
Precious Pearl Gladiator om. Kirsi Neuvonen 3/16p

Kuusiniityn Big-Bos om. Anne-Maija Saarinen 3/17p
Keski-maan Nazgul om. Ritva Pio&Petri Malinen 1/21p
Luotometsän Vili om. Mira Hinkkanen 1/21p
Mustikkaharjun Lucifer om. Tiina Kivimäki 1/24p
Badamtam's All Stars om. Jonna Mononen 1/27p
Joyride om. Susanna ja Tuomas Kandelin 1/28p

1.5.2016 Wappumejä

/datafiles/userfiles/File/MEJA_1.5.2016.html

 

16.8.2015 MEJÄMESTARUUS IITTI

/datafiles/userfiles/File/MEJA_16.8.2015 (1).html

 

29.7.2015 MEJÄKOE Marjokangas

/datafiles/userfiles/File/MEJA_29.7.2015 (1).html

 

25.7.2015 VeRi-mestaruuskoe yt.Eero Suomus

Parsoni Kuusiniityn Big Bos om.Anne-Maija Saarinen 2/19

lkmk Luotometsän Vili om.Mira Hinkkanen 2/19 PRONSSIA

Parsoni Tairngire Mountain Dew om. Sanna Saunaluoma 1/21

Parsoni Tallitontun Camilla om.Marko Järvinen ohj.Sari Kulju 1/25-> FI KVA-V

lkmk Badamtam`s All Stars om.Jonna Mononen 1/28 HOPEAA

kkmk Taxette`s Private Collection om.Tuija Saarinen 1/29 KULTAA! ONNEA Tuija ja ELSA!!!

 

MEJÄ IITTI 26.6.2015

/datafiles/userfiles/File/MEJA_26.6.2015.html

 

MEJÄ KÄÄPÄLÄ 14.6.2015

/datafiles/userfiles/File/MEJA_14.6.2015.html

 

VERI IITTI 6.6.2015

kkn Taxette`s Private Collection 1/28 om.Tuija Saarinen

lku Badamtam`s All Stars 1/22 -> KVA-V om.Jonna Mononen

 

MEJÄ IITTI 26.4.2015

/datafiles/userfiles/MEJA_26.4.2015.html

 

PM-MEJÄ 7.9.14 Ruokolahti,tuomarina Heikki Pirhonen

PM1 lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Mononen VOI1/49

PM2 Novascotiannoutaja Middle Island`s Baron Balefire om.Eija Saimanen VOI1/49

PM3 cockeri Davico Wisard Whistler om.Riitta Helle VOI1/45

PM4 saksanpaimenkoira Graugeborgen Odin om.Auli Raussi VOI1/44

PM5 Englanninspringerspanieli Ancer`s Dynamite Charm om.Tuula Luukkonen VOI2/33

 

MEJÄ-Mestaruus 17.8.14 Yt.Rauno Koskinen,Kari Muje

kku Jerriman Frans Ferdinand om.Hanna Sainio & Janne Rinkinen AVO 1/41

pk.weimarinseisoja n Longtails Zoli om.Lotta Koivula & Miguel Correia AVO 1/44

kkku Humisevan Harjun Regarde-Moi om.Mia & Jari Hannola AVO 1/47 AVO-MESTARUUS -> VOI-luokkaan

parsoni u Precious Pearl Gladiator om.Kirsi Neuvonen VOI 0

novascotiannoutaja u Hereda`s Love At First Sight om.Heidi Nevander VOI 3/24

lkku Boidis Hulivili om.Timo Hänninen VOI 3/27

kku Ampuja Mauriz om.Pirjo Lojamo VOI 2/30

lku Badamtam`s All Stars om.Jonna Mononen VOI 2/38

lkn Taxiaseman Ellen om.Marjaana Uski VOI 1/42

pkn Rectus El Sagres om.Anna-Kaisa Kouvo VOI 1/44->JVA

saksanpaimenkoira u Graugeborgen Odin om.Auli Raussi VOI 1/46 VOI-MESTARUUS

 

VeRi Iitti 26.7.14 Tuomari Eero Suomus

lku Luotometsän Barro om.Ritva Mälkki ohj.Tuula Pekkalin veri 0
lku Spectrolite's Next Edition om.Esa & Aila Pekkarinen ohj.Esa Pekkarinen veri 3/16
pkn Aravella v Nebelstein om.Pauliina Sjöholm ohj.Ilse Kokkonen veri 2/17
lkn Myrskynmerkki om.Jonna Mononen veri 2/18
pkn Käpälämäki Zola om.Ottilia& Ilmari Leikkonen & Tuija Lindholm ohj.Ottilia Leikkonen veri 2/20
lku Badamtam's All Stars om.Jonna Mononen veri 1/22
saku Tribiani Bina om.Pekka Tuohiluoma veri 1/24
kkn Taxte's Private Collection om.Tuija Saarinen veri 1/29 LKKY:n 2014 MESTARI

 

MEJÄ 23.7.14 Marjokangas Tuomarit yt.Ilkka Niemi,Mari Myllynen Leena Kähkönen

lancashirenkarjakoira Bovenop Gunther Heeler om.Tiina Musto AVO 0

Quincas Ois Rentun Ruusu om.Reetta Moilanen AVO 0

kk.mäyräkoira Bellomis Cassius Clay om.Lotta Vuorinen AVO 0

kkk.mäyräkoira Humisevan Harjun White Cristmas om.Mia&JAri Hannola AVO 0

fieldspanieli Bailandos Beleza Beatriz om.Liisa Lampilahti AVO 3/24

fielsdspanieli Bailandos Belo-Bento pm.Maarit Suur-Näkki AVO 3/25

labradorinnoutaja Strongline`s Yahoo om.Sari Salovaara & Erkki Ala-Kauppila AVO 1/40

kkk.mäyräkoira Humisevan Harjun Regarde-Moi om.Mia&Jari Hannola AVO 1/40

clumberinspanieli Spice Twice Burning Heart om.Tuija Hyvärinen AVO 1/48-> VOI Luokkaan

novascotiannoutaja Hereda`s Love At First Sight om.Heidi Nevander VOI -

lk.saksanseisoja Mercedes om.Niina Forsblom VOI 0

sileäkarvainennoutaja Batzi`s Fade To Black om.Leena Kähkönen VOI 0

parsonrusselinterrieri Precious Pearl Gladiator om.Kirsi Neuvonen VOI 3/22

saksanpaimenkoira Graugeborgen Odin om.Auli Raussi VOI 1/43

lk.mäyräkoira Badamtam`s All Stars om.Jonna Mononen VOI 1/44

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Mononen VOI 1/47

 

 

MEJÄ 15.6.14 Säyhtee

/datafiles/userfiles/File/MEJA_15.6.2014.pdf

 

MEJÄ 1.6.14 Kääpälä

/datafiles/userfiles/File/MEJA_1.6.2014_Kääpälä.pdf

 

27.4.14."Wappumejäkoe"

/datafiles/userfiles/File/MEJA_27.4.2014_tulokset.pdf

 

11.8.13 MEJÄ mestaruus

/datafiles/userfiles/File/MEJA_11.8.2013.pdf

4.8.13 MEJÄ Iitti, Tapola

AVO
Ampuja Mauriz "Mauri" & Pirjo Lojamo AVO1/48 p
Danemanian Questa Pearl "Helmi" & Virpi Leppälä AVO2/36 p
Precious Pearl Gladiator "Nelson" & Kirsi Neuvonen AVO3/21 p.
Hakiavan Mata-Hari "Lulu" & Satu Koski AVO0
Aamuyön Rubin "Rudi" & Riitta Leino-Malmgren AVO-

VOI
Energetics Calamity Jane "Keltsi" & Minna Pohjolainen VOI1/47 p
Hedera's Come Undone "Casey" & Heidi Nevander VOI1/47 p
Hakiavan Hattivatti "Kessu" & Päivi Tahvanainen VOI1/45 p
Hakiavan Ihme-Irina "Iines" & Hanna Nyström VOI2/33 p.
Border Rock's Alice Cooper "Lasse" & Jaana Sihvo VOI3/28 p
Ilometsän Gubbe "Weeti" & Risto Frimodig VOI3/28 p.
Yelmerin Sweet Indeed "Donna" & Sanna Mattila VOI3/22 p

24.7.13 MEJÄ Iitti, Marjokangas (arkipäiväkoe)

AVO
Spawn River Stefan & Virve Heikki AVO1/45 p
Valpisa's Macario & Virve Jäntti AVO1/43 p
Mercedes & Teemu Lojamo AVO2/ 34 p
Precious Pearl Gladiator & Kirsi Neuvonen AVO0
Humisevan Harjun White Christmas & Jari Hannola AVO0
Skickypaw's Jack Anastacia & Heli Karttunen AVO0

VOI
Hedera's Come Undone & Heidi Nevander VOI1/48 p
Ilometsän Gubbe & Risto Frimodig VOI1/45 p
Energetics Calamity Jane & Minna Pohjolainen VOI1/44 p
Hakiavan Hattivatti & Päivi Tahvanainen VOI1/43 p
Border Rock's Alice Cooper & Jaana Sihvo VOI0

MEJÄ 28.4.13

/datafiles/userfiles/File/MEJA_28.4.2013.pdf

 

12.8.12 MEJÄ Perheniemi

/datafiles/userfiles/File/MEJA_Perheniemi_12_8_2012.pdf

5.8.12 MEJÄ Säyhtee

/datafiles/userfiles/File/Mejä_Säyhtee_Tapola_5.8.2012.pdf

25.7.12 MEJÄ Iitti Marjokangas

/datafiles/userfiles/File/Mejä_Iitti_Marjokangas_25.7.2012.pdf

3.6.12 MEJÄ KÄÄPÄLÄ

/datafiles/userfiles/File/Mejä_Kääpälä_3.6.2012.pdf

29.4.12 MEJÄ IITTI yt Satu Savolainen-Pulli,Esa Pekkarinen,Jarno Hynninen

lk.mäyräkoira Luotometsän Aamu AVO 0 om.Terttu Kunttu

lk.mäyräkoira Hakiavan Mata-Hari AVO 0 om.Satu Koski

jackrusseli Achanthus Wild Bill AVO 3/23 om.Jonna Hakkarainen

Parsoni Grwagged Annwn Chief O`Hara AVO 2/30 om.Johanna Komppa&Antti Kaartinen

Labbis Saskian Jazzy Joe AVO 1/47->VOIluokkaan om.Sari Kaplas-Rossi 

Sheltti White Coastal Little Gillie VOI 0 om.Arja Myllylä

kk.mäyräkoira Tinean Cavaljer VOI 0 om.Minna Tirronen & Jani Stenbäck

Rhodesiankoira Harjaselän Peto VOI 3/26 om.Nina Lindgvist

Chessi Batzi`s Rocket Case VOI 2/30 om.Mari & Petteri Myllynen

lk.mäyräkoira Hakiavan Akana VOI 2/31 om.Eeva-Maija Kurkela

Owczarek podhalanski Usvahaukun Chorazy Czart VOI 2/36 om.Niina&Mika Salminen

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki VOI 1/40 om.Jonna Pehkonen

spk Graugeboren Odin VOI 1/41 om.Auli Raussi

pk.mäyräkoira Blueshound`s Great Pretender VOI 1/43 om.Päivi Tahvanainen

tolleri Heredas Come Undone VOI 1/44 om.Heidi Nevander

 

 

 

5.9.11 Piirinmestaruusmejä Elimäki Yt.Petri Pelkonen

Hieno edustus länkkäreiltä kyseisessä kokeessa!Kuudesta koirasta 4 oli Länsi-Kymen jäseniä:)

Piirinmestari Novascotiannoutaja Hereda`s Come Undone VOI 1/49 om.Heidi Nevander->SM-Mejään

Pm2.Lapinporokoira Fjällfarmens Haaveusta Totta VOI 1/44 om.Lasse Myllylä

Pm5.lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti VOI 2/36 om.Päivi Tahvanainen

pm6.lk.mäyräkoira Myrskynmerkki VOI 2/31 om.Jonna Pehkonen

27.8.11 LUT Kuivanto tuomari Tomi Tarvainen

D-B Aste

kettis Akiina`s Viva Las Vegas LUT - om.Juha&Mervi Pohto

saku Metsäterrin Au Depi LUT B/40 om.Juha Kokko

saku Kliff Von Der Kremperau LUT B/42 om.Pekka Tuohiluoma

lkmk Badamtam`s Pyörremyrsky LUT B/42 om.Jonna Pehkonen

jackrusseli Miklaus Totti LUT B/44 om.Mikko Engström

kettis Akiina`s Viva La Vida LUT B/44 om.Paula&Kimmo hytönen

A-Aste

saku Pikku-Pirun Leatherman LUT - om.Tapani Granqvist

saku Sortomäen Cheri LUT C/36 om.Tapani Granqvist

borberi Heath Berry`s Dressed Up LUT C/39 om.Katri Kärkkäinen

 

14.8.11 MestaruusMEJÄ Iitti yt.Pasi Kemppainen,muut Jarno Hynninen,Tuula Pekkalin,Matti Airomies

datafiles/userfiles/File/14_8_2011.mht

6.8.11 VERI Iitti yt.Karoliina Viitamäki

lk.mäyräkoira Hakiavan Hepsankeikka om.Minna Gräsbeck & Marko Vuori 0/6p

lk.myräkoira Symbolic Jaguar om.Juhana Yrjölä 0/11p

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen 3/15p

lk.mäyräkoira Luotometsän Aatu om.Timo Partikainen & Christinen Hjort 3/18p

saku Tribiani Donna om.Markku Valtonen 2/18p

pk.mäyräkoira Maxi-tax Hestia om.Ilse Kokkonen 2/19p

kk.mäyräkoira Taxette`s Private Collection om.Tuija Saarinen 2/20p VERIMESTARUUS!! Onnittelemme!

20.7.2011 Iitti MEJÄ yt.Aila Pekkarinen,Tuula Pekkalin

datafiles/userfiles/File/MEJA_20.7.2011_tulokset.pdf

10.7.11 MEJÄ Iitti yt.Jarno Hynninen.Leo Räsänen,Marita Gagneur,Tuula Pekkalin

datafiles/userfiles/File/MEJA_10.7.2011.html

pk.mäyräkoira Xena`s Aramis om.Matti & Maiju Aurala AVO -

lk mäyräkoira Hakiavan Grus om.Hanna Nyström & Marjaana Uski AVO 0

kultainennoutaja Miklaus Ludky Pal om.TimoTuunainen AVO 3/24

saksanpaimenkoira Graugeboren Odin om.Auli Raussi AVO 2/35

 

 

kk.mäyräkoira Taxette´s Private Collection om.Tuija Saarinen AVO 1/45

labradori Hard Rocks Silver Shining om.Johanna Venemies AVO 1/48

labradori Saskian Jam Rock om.Tanja Piiroinen AVO 1/48

labrador Valpisa´s Day Dream om.Salla Kiiski-Arosuo VOI -

lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka VOI 0

pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Malmgren VOI 0

sheltti White Coastal Little Gillie om.Arja Myllylä VOI 0

cockeri Crab Apple´s White Chocolate om.Sanna Leinonen& Johanna Kääriäinen VOI 0

lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 2/36

airedalenterrieri Energetics Calamity Jane om.Minna Pohjolainen VOI 1/46

labradori Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä  VOI 1/47

cockeri Jenlin Dance Flick om.Arto ToivanenVOI 1/48

tolleri Hereda´s Come Undone om.Heidi Nevander VOI 1/48

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 1/49

 

 

19.6.11 MEJÄ Kääpälä yt.Tuula Pekkalin,Asko Kukkola,Matti Airomies.

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli AVO 3/25 om.Ritva Mälkki

pk.mäyräkoira Xena`s Aramis AVO 3/29 om.Matti&Maiju Aurala

Parssoni Gwragged Chief O`Hara AVO 2/35 om.Johanna Komppa&Antti Kaartinen

kk.mäyräkoira Ilometsän Gubbe AVO 2/39 om.Satu&Harri Sivén & Maarit&Risto Frimodig

lk.mäyräkoira Kjaerragården`s Ok Trine AVO 2/39 om.Maarit&Kai Nybonn

Owczarek podhalanski Usvahaukun Chorazy AVO 1/40->VOI luokkaan om.Niina & Mika Salminen

Jackrusseli Stickypaw`s Jack Anastasia AVO 1/40 om.Heli Karttunen &Terhi Eskelinen

Cockeri Muskettikoiran Robin Hood AVO 1/47 om.Sanna Juvonen

Chesapeakelahdennoutaja Batzi`s Rocket Chase VOI 3/21 om.Mari & petteri Myllynen

lk.mäyräkoira Symbolic Jaguar VOI 2/35 om.Juhana Yrjölä

lk.mäyräkoira Hakiavan Napakka VOI 1/41 FI JVA om.Satu Koski

Novascotiannoutaja Hereda`s Come Undone VOI 1/41 om.Heidi Nevander

labradori Ipohin Cepheus VOI 1/44 om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä

kk.mäyräkoira Dodegaanin Gonzales VOI 1/47 om.Ismo Suoraniemi

Lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta VOI 1/47 FI JVA om.Lasse Myllylä

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki VOI 1/50 ! om.Jonna Pehkonen

12.6.11 MEJÄ yökoe Iitti Yt.Kati Huovila,Susanna Kallström,Tuula Pekkalin

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli AVO 0 om.Ritva Mälkki

pk.mäyräkoira Xena`s Aramis AVO 0 om.Matti ja Maiju Aurala

lk.mäyräkoira Hakiavan Hepsankeikka AVO 2/33 om.Minna Gräsbeck & Marko Vuori

Labradorinnoutaja Saskian Jam Rock AVO 2/37 om.Tanja Piiroinen

pkk.mäyräkoira Perlean XS-Illusia AVO 1/40->VOI luokkaan om.Riitta Leino-Malmgren

lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea VOI - om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka

Novascotiannoutaja Mindare`s Wild Aida VOI - om.Päivi Kallström

Walesinterrieri High Voltages Xzibit VOI 0 om.Marja-Liisa Nurmikari

Labradorinnoutaja Valpisa`s Daydrem  VOI 0 om.Salla Kiiski-Arosuo

lk.mäyräkoira Spectrolite`s Next Edition VOI 3/23 om.Aila & Esa Pekkarinen

lk.mäyräkoira Hakiavan Xenon VOI 3/27 om.Jyri Salmi

Airedalenterrieri Energetics Calamity Jane VOI 2/36 om.Minna Pohjolainen

lk.mäyräkoira Symbolic Jaguar VOI 2/38 om.Juhana Yrjölä

Labradorinnoutaja Ipohin Cepheus VOI 1/43 om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä

lk.mäyräkoira Mikromanian Miraakkel VOI 1/47 om.Karoliina Viitamäki

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki VOI 1/47 om.Jonna Pehkonen

Novascotiannoutaja Hereda`s Come Undone VOI 1/47->JVA

Lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta VOI 1/48 om.Lasse Myllylä

1.5.11 MEJÄ Iitti tuomarit Matti Airomies,Jarnoi Hynninen,Petri Pelkonen  & Yt.Tuula Pekkalin

Pk.mäyräkoira Xena`s Aramis om.Matti & Maiju Aurala AVO 2/30p ->FIN MVA

lk.mäyräkoira Hakiavan Hepsankeikka om.Minna Gräsbeck & Marko Vuori AVO 2/34p

Owczarek podhalanski Usvahaukun Chorazy Czrat om.Mika & Niina Salminen AVO 2/37p

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli om.Ritva Mälkki AVO 1/41p

parsoni Gwragged Annwn Chief O`hara om.Johanna Komppa & Antti Kaartinen AVO 1/43p

Tolleri Hedera`s Flaming Fairy om.Virpi Laaksonen AVO 1/43p

Cockeri Jenlin Dance Flick om.Arto Toivanen AVO 1/50!

lk.mäyräkoira Symbolic Jaguar om.Juhana Yrjölä VOI-

lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 0

lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka VOI 0

labbis Valpisa`s Daydream om.Salla Kiiski-Arosuo VOI 0

walesinterrieri High Voltages Xzibit om.Marja-Liisa Nurmikari VOI 3/28p

parsoni Gwragged Annwn Pyria Kiri om.Teija Seppä VOI 2/34p

tolleri Hedera`s Come Undone  om.Heidi Nevander VOI 2/38p

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 2/38p

lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta om.Lasse Myllylä VOI 2/39p

labbis Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä VOI 1/41p

lk.mäyräkoira Keski-Maan Wilwarin om.Minna & Jarno Hynninen VOI 1/44p

kk.myräkoira Dodegaanin Gonzales om.Ismo Suoraniemi VOI 1/46p

lk.myräkoira Hakiavan Xenon om.Jyri Salmi VOI 1/47p

airedalenterrieri Energetic`s Calamity Jane om.Minna Pohjolainen VOI 1/48p

 

19.3.11 LUT Kuivanto tuomari Kari Airiainen

D-B aste

saku Sortomäen Belle LUT-

kk.kettuterrieri Akiina Viva Las Wegas D/34p

parsoni Tupla-Täplän Tähdet Tähdet C/35p

parsoni Kuusiniityn Orkidea B/42p

A-aste

kk.mäyräkoira Ilometsän Vilinä C/37p

 

6.1.11 LUT Kuivanto tuomari Markku Kinnunen tuomariharjoittelija Markku Valtonen

D-B aste

kk.kettuterrieri Akiinas Viva Las Vegas C38p

kk.mäyräkoira Ilometsän Vilinä B41p

parssoni Kuusiniityn Orkidea B43p

kk.mäyräkoira Pätkätassun Centti B44p

saku Jääräpään commando B44p LUO1

A-aste

kk.mäyräkoira Pätkätassun Donna A45p

saku Colorassin Black Ice A47p LUO1

 

 

Piirinmestaruusmejä 5.9.2010 Luumäki yt.Rauno Koskinen

PM 1 Cockerspanieli Jenlin Love Letter om.Riitta Helle

PM 2 lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen

PM 3 pk.mäyräkoira Blueshound`s Great Pretender om.Päivi Tahvanainen

PM 4 Labradorinnoutaja Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä

PM 5 Englanninspringerspanieli Mistily`s Higland Tribute om.Heli Rummukainen & Tuula Luukkonen

PM 6 Cockerspanieli Loitsutuulen Wizard om.Riitta Helle

21.8.10 LUT Kuivanto yt.Kari Airiainen

D-B Aste

Latoakan Bauer LUT0

Tamara C36

Ilometsän Vilinä C39 LUO1

Latoakan Brono B43 LUO1

A aste

Saksterpai Chili A49->FI KVA-L Onnea!

Saksterpai Cider A50->FI KVA-L Onnea!!!

15.8.2010 MEJÄ Säyhtee yt.Jarno Hynninen,muut Tuula Pekkalin,Susanna Kallström

pkk.portugalinpodengo Irezumi Calor Do Sol om.Jenni Parkkali AVO 0

Pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Malmgren AVO0

Labradorinnoutaja Odorosas Anemonen om.Anu Brunila-Kovanen AVO0

Shetlanninlammakoira White Coastal Little Gillie om.Arja Myllylä AVO-

Kultainennoutja Lovesound Indian Summer om.Pertti Tompuri AVO3/26p

Labradorinnoutaja Odorosas Bella Mia om.Tommy&Tarja Juvonen AVO2/31p

Novascotiannoutaja Hulivilin Lucky om.Noora Vilén AVO2/34p

Lk.mäyräkoira Hakiavan Xenon om.Jyri Salmi AVO1/41p

Cockerspanieli Jenlin Dance Flick om.Arto Toivanen AVO1/48p

Lk.mäyräkoira Mimin Zuerst om.Minna Suomalainen VOI-

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka VOI0

Novascotiannoutaja Mindare´s Wild Aida om.Päivi Kallström VOI0

Labradorinnoutaja Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen&Eliisa Heikkilä VOI3/20p

Parsonrusselinterrrieri Tallitontun Åsku om.Tuija Peltoluhta VOI3/28p

Novascotiannoutaja Hedera´s Come Undone om.Heidi Nevander VOI2/35p

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI1/46p

 

 

8.8.2010 MestaruusMEJÄ Iitti yt.Tuire Lindfors,muut Markku Huttunen

Kultainennoutaja Lovesound Indian Summer om.Pertti Tompuri AVO 0

Pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Malmgren AVO 0

Parssoni Grwagger Annwn Chief O om.Johanna Komppa & Antti Kaartinen AVO 2/36p

Shetlanninlammaskoira White Coatal Little Gillie om.Arja Myllylä AVO 1/45p

Lk.mäyräkoira Taxiaseman Ellen om.Marjaana Uski AVO1/46p->VOI luokkaan

Lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta om.Lasse Myllylä AVO1/48->VOI-luokkaan AVO-MESTARI 2010

Novascotiannoutaja Hedera`s Come Undone om.Heidi Nevander VOI 3/28p

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka VOI 2/39p (hukaton kakkonen)

Lk.mäyräkoira Mimin Zuerst om.Minna Suomalainen VOI 1/40p

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 1/42p

Labradorinnoutaja Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen&Eliisa Heikkilä VOI 1/43p VOI-MESTARI

Parssoni Tallitontun Åsku om.Tuija Peltoluhta VOI 1/47

Paras jäljentekijä:Päivi Tahvanainen!

17.7.2010 VERI Iitti yt.Eero Suomus.Tuomariharjoittelijat Karoliina Viitamäki & Jukka Kinnunen

kk.mäyräkoira Tappijalan Quelle om.Mia Lilja VERI 0

saku Saksterpai Cider om.Markku Valtonen VERI 3/17

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VERI 2/16p

sk.kettis Texforrier Northern Light om.Salla Viitanen VERI 2/19p

sk.kettis Louis Lemart om.Anne & Olavi Tuovinen & Marko Pelander VERI 2/20p

saku Tribani Bina om.Pekka Tuohiluoma VERI 2/20p

lk.mäyräkoira Taxwurst Alegria om.Juhana Yrjölä VERI 1/21p->VERIVALIO!Onnittelumme!!!

saku Krull Ekku om.Jukka & Jenita Kinnunen VERI 1/22p

30.6.2010 MEJÄ Iitti yt.Aila Pekkarinen,muut Esa Pekkarinen,Tuula Pekkalin

lk.mäyräkoira Hakiavan Hepsankeikka AVO- om.Minna Gräsbeck&Marko Vuori

Kultainennoutaja Lovesound Coffee Cream AVO 0 om.Pertti Tompuri

pk.mäyräkoira Xena`s Aramis AVO 3/25p om.Matti & MAiju Aurala

Chesapeakelahdennoutaja Batzi`s Rocket Chase AVO 2/34p om.Mari&Petri Myllynen

pk.mäyräkoira Red Glow Bright AVO 2/35p om.Katja Tuhkanen

Saksanmetsästysterrieri Tribiani Bina AVO 1/43p ->VOI-Luokkaan om.Pekka Tuohiluoma

Kultainennoutaja Fairquest Water Colour VOI 0 om.Tuija Hyvärinen

Parssoni Gwrgged Annwn Pyria Kiri VOI 0/32p om.Teija Seppä

Labradorinnoutaja Jummi Jammin Mymmeli VOI 3/26p om.Marjut Försström

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti VOI 2/33p om.Päivi Tahvanainen

Lk.mäyräkoira Mimin Zuerst VOI 1/45p om.Minna Suomalainen

Lk.mäyräkoira Myrskynmerkki VOI 1/46p om.Jonna Pehkonen

6.6.2010 MEJÄ Iitti yt.Kati Huovila,muut Tuula Pekkalin,Jarno Hynninen

cockerspanieli Crap Apple`s White Chocolate AVO 0 om.Sanna Leinonen

Jackrussellinterrieri Bluebonnet`s Cape Byron AVO 0 om.Heidi&Katri Espo

Lunnikoira Eriksro Amaze Amalthea AVO 2/37p om.Outi Terho

Walesinterrieri Hight Voltages Xzibit AVO 2/39p om.Marja-Liisa Nurmikari

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti AVO 1/42p om.Päivi Tahvanainen

Labradorinnoutaja Fulmarus Early Bird AVO 1/43p om.Elina Kemppi

 Saksanmetsästysterrieri Tribiani Bina AVO 1/43p om.Pekka Tuohiluoma

Pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia AVO 1/46p om.Riitta Leino-Malmgren

Lk.mäyräkoira Hakiavan Aamusumu AVO 1/47p om.Matti&Irmeli Partio

Kultainennoutaja Faiquest Water Colour AVO 1/48p om.Tuija Hyvärinen

Lk.mäyräkoira Myrskynmerkki VOI 0 om.Jonna Pehkonen

Novascotiannoutaja Hereda`s Come Undone VOI 3/25p  om.Heidi Nevander

Hovawart Hoffen-Haus Miserere VOI 2/34p om.Tiina Janhunen

Saksanpaimenkoira Brenda VOI 2/39p om.Heikki Nikunen

Labradorinnoutaja Ipohin Cepheus VOI 1/42p->JVA om.Janne Lauhkonen&Eliisa Heikkilä Onnea valioitumisesta!!!

Lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea VOI 1/47p om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka

2.5.2010 MEJÄ Iitti ylit.Leena Kähkönen,muut:Tuula Pekkalin&Jarno Hynninen

Pk.mäyräkoira Xena`s Aramis AVO 0 om.Maiju & Matti Aurala

Lk.collie Papaya Whip van Shaka`s Rpyal Kraal AVO 0 om.Riikka Lainio

kk.mäyräkoira Semilain Naksu AVO 2 36p om.Risto&Dani Nikunen

kk.mäyräkoira Stenstallets Willy AVO 2 39p om.Juha Innanen

Novascotiannoutaja Middle Island After? Amber AVO 1 42p om.?

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti AVO 1 48p om.Päivi Tahvanainen

Lk.mäyräkoira Hakiavan Quick - om.Mari Uski

Lk.mäyräkoira Mimin Zuerst VOI 0 om.Minna Suomalainen

Parssoni Gwragged Annwn Pyria Kiri VOI 2 35p om.Teija Seppä

Lk.mäyräkoira Hakiavan Tirri VOI 2 36p om.Satu Koski

Lk.mäyräkoira Keskimaan Tuhatkauno VOI 2 37p om.Minna & Jarno Hynninen

Labradori Ipohin Cepheus VOI 1 42p om.Janne Lauhkonen

Lk.mäyräkoira Hakiavan Ximenes VOI 1 44p om.Eeva-Maija Kurkela

Pk.mäyräkoira Sagotax Bertil VOI 1 44p om.Helena & Sakari Häyhä

Airedalenterrieri Energetics Calamity Jane VOI 1 45p om.Minna Pohjolainen

 

LUT 20.3.2010 Kuivanto.Tuomarina Eero Suomus

D-B Aste

Saku Kiertäjän Terttu B43/LUO-1

Saku Tammitörmän Oona B43

Saku Saksterpai Chili B43

Saku Saksterpai Cider B43

Saku Tupu C35

parson Tallintontun Olli C35

Saku Rähinäperän qora 0/LUO-1

Saku Tuisku 0

kkkt Wildwood New Star -

A-aste

kkmk Semilain Naksu D34

LUT 6.1.2010 Kuivanto.Tuomarina Jori Vanhatalo .

D-B Aste

Bdt Alma 0

Skkt Jackk nife C39

Smt Tammitörmän Nancy C39

Kkkt Rock Fox`s Boogie Girl C39

Kkmk Ilometsän Vilinä B40

Smt Tammitörmän Oona B43

Smt Moixa Morris B43

A-aste

Bdt Foxilux Adventure Care C38

Skkt Into A49

Bdt Foxilux Smart Hunter A49

Smt Mustikkaharjun Akka A49

Prt Blance A49

Smt Harjuniityn Hippu A49

Skkt Jimmy A50

MÖLLIMEJÄ 20.9.09 Iitti,sääskjärvi.Ylituomarina Satu Koski

kk.mäyräkoira Ilometsän Vilinä "Fanni" om.Jonna&Teemu Pehkonen&Satu ja Harri Sivén AVO3/22p

pkk.mäyräkoira Ada Adele Jade Noranelle "Jade" om.Riitta Leino-Malmgren AVO2/36p

saksanmetsästysterrieri Tribiani Bina "Inka" ohj.Susanna Valtonen om.Pekka Tuohiluoma AVO2/39p

kultainennoutaja Lovesound Coffee Cream "Elmo" om.Pertti Tompuri AVO1/44p Onnea Pertti & Elmo!!!

MEJÄKOE MIEHIKKÄLÄ 19.7.09 Ylituomari Aila Pekkarinen muut Anne Viitanen,tuomariharjoittelija Susanna Kallström

 

 

 

 

 

 

ILTAMEJÄ IITTI 15.7.2009 Kerhon Mejämestaruuskoe Ylituomari Kati Huovila VOI 8-11,muut Tuula Pekkalin AVO 4-6& VOI7,Matti Airomies AVO 1-3 Tuomariharjoittelija Leena Kähkönen

Vuoden 2009 MEJÄMESTARI ja Tanelin kiertopystin voittaja Kultainennoutaja Lovesound Indian Summer "Into" om.Pertti Tompuri AVO 2/34p ONNEA PERTTI!!!

lk mäyräkoira Hakiavan Tirri om.Satu Koski VOI-

Lk mäyräkoira Qua-Linea Guadet om.Hanna Nyström&Eeva-Maija Kurkela VOI 0

Glen of imaalinterrieri Miimoksen Ophiuchus om.Anne Kaskela AVO3/24p'

pkk mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Malmgren AVO3/27p

kk mäyräkoira Playadel Bergs Ludvig Lurifax om.Lotta Vuorinen&Janne Lähteenaro AVO3/28p

Labradorinnoutaja Rekiniemen Raptori om.Jouni Tervashonka AVO3/29p

Sileäkarvainennoutaja Sniffens Forest Woodrush om.Heli Siikonen VOI3/20p

kk mäyräkoira Welmu Mr Jeeves om.Marjatta Myllylä VOI2/33p

Pk mäyräkoira Blueshoun`s Great Pretender om.Päivi Tahvanainen VOI2/33p

Kultainennoutaja Lovesound Indian Summer om.Pertti Tompuri AVO2/34p

Itäsiperianlaika Siltamiehen Cin Cin om.Titi&Peter Broman AVO1/40p

MEJÄKOE 27.5.09 IITTI Ylituomari Ilkka Niemi VOI 5-8 muut Tuula Pekkalin AVO 1-4

Kultainennoutaja Lovesound Indian summer om. Pertti Tompuri AVO 0

lk mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm AVO 2/30p

Amerikanakita Snowstory`s Lucky luke om.Kirsi Jansson AVO1/41p

Parsonrusselinterrieri Gwragged Annwn pyria kiri om.Teija Seppä AVO 1/42p

lk mäyräkoira Hakiavan tirri om.Satu Koski VOI 1/43p

Itäsiperianlaika Igor om.Titi&Peter Broman VOI 3/26p

pk mäyräkoira Blueshound`s great pretender om.Päivi Tahvanainen VOI 3/23p

Parsonrusselinterrieri Tupla-täplan lumberjack luigi om.Tarja ja Marju Kiri VOI 0

MEJÄKOE IITTI 3.5.09 Tuomarit:Tuovi Henttu,Aila Pekkarinen,Tuula Pekkalin

AVO
lku Qua-Line Guadet AVO1/46p om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka
lkn Taxiaseman Ellen AVO2/35 om.Mari Uski
kku Rivakka Iivana Julma AVO2/32 om.Markku Hämäläinen
lkn Myrskynmerkki AVO0 om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm
pkkn Perlean XS-Illusia AVO – (jälki hylätty)om.Riitta Leino-Malmgren

Kultainennoutaja Lovesound indian summer om.Pertti Tompuri AVO 0

Glen of imaalinterrieri Rosears a blooming bud AVO 0 om.Anne Kaskela

Amerikanakita Snowstory`s lucky luce AVO 3/28p om.Kirsi Jansson

Parsonrusselinterrieri Gwragged annwn pyria kiri AVO 2/36p om.Teija Seppä

Parsonrusselinterrieri Precious pearl a`primo AVO 0 om.Kirsi Neuvonen

VOI
lku Hakiavan Äx-Ällä VOI1/47 om.Eeva-Maija Kurkela
pku Blueshound’s Great Pretender VOI1/43 om.Päivi Tahvanainen
kku Dodekaanin Gonzales VOI1/42 om.Marjatta&Ismo Suoraniemi
lkn Keski-Maan Wilwarin VOI2/37 om.Minna&Jarno Hynninen
lkn Hakiavan Tirri VOI3/28 om.Satu Koski
Kultainennoutaja Sarnell spring fun VOI1/42p om.Liisa Ewart

LUT Orimattila,Kuivanto 21.03.2009 tuomari Setälä Marko
 
 saku Axion AS Inka lut b44
 saku Saksterpai Ada Lut b44
 saku Tribina Bina lut B43
 kettis kk Qway`s Friend Galuska Lut b42
 saku  Saksterpai Atte lut c37
 lk mäykky Juurakon Moritz lut c36
 saku Viiruturvan Karkki  lut d32
kettis kk Killerin Pultti lut- 0
kettis sk Shoutinghill Old Fashioned lut-0
kk mäykky Tiny Trotter`s Nobleman lut-0
 

 

LUME 11.3.09 IITTI Tuomarina Markku Valtonen

Lk.mäyräkoira Myrskynmerkki LUME1-Hyväksytty->FIN KVA M om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm

LUME 23.2.09 IITTI Tuomarina Jori Vanhatalo

Lk.mäyräkoira Myrskynmerkki LUME1-hyväksytty om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm

 

LUT Orimattila,Kuivanto 06.01.2009 tuomari Airiainen Kari  
 
saku Rähinäpesän Muska lut a50
saku Harjuniityn Heta lut b44
saku Harjuniityn Hippu lut b43
saku Viiruturvan Karkki lut b43
kettis kk Jere lut b42
kk mäykky Usvasuon Sylvi lutB41
kettis sk Iines lut b40
kettis sk Odessa lut c36
parsson Tallitontun Olli lut c36
saku Reinholdin Cossu lut d34 

 

AVO-luokka
 
novascotiannoutajauros Trindy's Time Boy om. & ohj. Nea Laihanen AVO1, 47 p.
 
kultainennoutajauros Lovesound Indian Summer om. & ohj. Pertti Tompuri AVO1, 41 p.
 
sileäkarvainen noutajanarttu CIB FIN & EST MVA Sniffens Forest Snowbell om. & ohj. Anu Lång AVO2, 38 p.
 
lyhytkarvainen mäyräkoiranarttu Luotometsän Ulriikka om. Terttu Kunttu ohj. Lauri Kunttu AVO3, 25 p.
 
pitkäkarvainen mäyräkoirauros Red Glow's Bright om. & ohj. Katja Tuhkanen AVO0
 
chesapeakelahdennoutajauros EEJV-08 Batzi's Rocket Chase om. Mari & Petteri Myllynen ohj. Mari Myllynen AVO-
 
VOI-luokka
 
sileäkarvainen noutajauros FIN JVA Artnemisflat Denetron om. Tarja Koistinen & Tommi Laukkanen ohj. Tarja Koistinen VOI1, 47 p.
 
parsonrussellinterrieriuros FIN & S AVA FIN JVA Tallitontun Åsku om. & ohj. Tuija Peltoluhta VOI1, 45 p.
 
sileäkarvainen noutajanarttu CIB FIN MVA & JVA Pikestar's Summer Shot om. Heli Siikonen & Miia Suppanen-Olkkola ohj. Heli Siikonen VOI1, 44 p.
 
cockerspanielinarttu FI JVA Crab Apple's Apple Fizz om. Johanna Kääriäinen ohj. Kimmo Kääriäinen VOI2, 37 p.
 
sileäkarvainen noutajanarttu Flatkiss Angel Reef om. & ohj. Ulla Nuutinen VOI2, 34 p.
 
novascotiannoutajanarttu FIN JVA Mindare's Wild Aida om. Päivi & Susanna Kallström ohj. Päivi Kallström VOI-

 

 

tolleri Hereda´s Flaming Fairy om.Virpi Laaksonen AVO 1/40 -> VOI-luokkaan

                                         

Sivuja ylläpitää: jonna.mononen1@ gmail.com
©2018 Länsi-kymen kennelyhdistys - suntuubi.com